Müşteri Davranışları ve Psikolojik Tepkisellik Kuramı (Lütfen Bu Yazıyı Okumayın!)

Psikolojik tepkisellik ya da karşıt tepki, ne olduğunu bilmesek bile muhtemelen hepimizin başına sık sık gelen bir şey. Basitçe özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacından dolayı, birinin sizden yapmanızı istediği şeyin tersini yapma isteğidir diyebiliriz. Pazarlamada kullanılan ve pek çoğu ihtiyaçtan ortaya çıkarılmış bir çok yöntemin aksine temelleri Amerikalı psikolog Jack Brehm tarafından ilk olarak 1966’da Journal […] Müşteri Davranışları ve Psikolojik Tepkisellik Kuramı (Lütfen Bu Yazıyı Okumayın!) yazısı ilk önce Ideallyfree üzerinde ortaya çıktı.

Müşteri Davranışları ve Psikolojik Tepkisellik Kuramı  (Lütfen Bu Yazıyı Okumayın!)

Psikolojik tepkisellik ya da karşıt tepki, ne olduğunu bilmesek bile muhtemelen hepimizin başına sık sık gelen bir şey. Basitçe özgürlük ve bağımsızlık ihtiyacından dolayı, birinin sizden yapmanızı istediği şeyin tersini yapma isteğidir diyebiliriz. Pazarlamada kullanılan ve pek çoğu ihtiyaçtan ortaya çıkarılmış bir çok yöntemin aksine temelleri Amerikalı psikolog Jack Brehm tarafından ilk olarak 1966’da Journal […]

Müşteri Davranışları ve Psikolojik Tepkisellik Kuramı (Lütfen Bu Yazıyı Okumayın!) yazısı ilk önce Ideallyfree üzerinde ortaya çıktı.