Bahçeli’den erken seçim açıklaması: Seçimler 2023 Haziran’da yapılacaktır


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti teşkilatlarına gönderdiği genelgede erken seçimin olmayacağını söyledi. “Türkiye’yi erken seçime sürükleme propagandasına kulak asılmayacak. Seçimler 2023 Haziran’da yapılacaktır” dedi.
BOLD – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilatlara dün gönderdiği genelgede Cumhur İttifakının ruhuna uygun hareket edilmesini istedi.
Bahçeli, “Bütün teşkilatlarımız mahallerinde Cumhur İttifakının ruhuna, yeni hükümet sisteminin doğasına müzahir hareket etmekle mükelleftir” ifadesini kullandı.
Bahçeli,sosyal medyaya yasal bir düzenlemenin mecburi hale geldiğini savundu.
Bahçeli, genelgede erken seçim söyleminin ayıplı bir tuzak olduğunu da savunarak, şu ifadeleri kullandı:
ERKEN SEÇİM AYIPLI BİR TUZAKTIR
“Türkiye’yi erken seçime sürükleme, bu suretle sanal bir gündem tesis etme gayretkeşliğine heves eden siyasi aymazların hiçbir telkin veya kara propagandasına kulak asılmayacaktır. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır, kirli bir tertiptir, dibi uçurum olan bir tezgâhtır. Bu tuzağa düşecek, bu tertibe kanacak, bu tezgaha gelecek aklı başında hiç kimse yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi bütün teşkilatlarıyla zamanında yapılacak bir seçim için siyasi çalışmalarını sabırla icra edecektir. Herkesin buna muvafık davranması şarttır. Son zamanlarda sosyal medyadan kışkırtıcı söylemler, iffet yoksunu iftiralar yaygınlaşmıştır.
SOSYAL MEDYAYA YASAL DÜZENLEME MECBURİ
Twitter, Facebook başta olmak üzere, sosyal medyadan partimize, parti yöneticilerimize ve dava arkadaşlarımıza yönelik saldırı ve tahriklerin çoğalması gözlerden kaçmamaktadır. Sosyal medya alanında yasal bir düzenleme artık mecburi bir hal almıştır. Haysiyet ve itibar suikastı yapan, yalan ve sapkın haber yayan hesaplar yakından takip edilip mutlaka hukuken gereği ikmal edilecektir. Hiçbir iftiraya boyun eğilmeyecek, bunları paylaşan, nifak çıkaran hiç kimseye müsamaha gösterilmeyecektir. Sosyal medyanın doğru, temiz ve nezih kullanımına bağlı kalmayanlar bunun sonuçlarına katlanacaktır.
CUMHUR İTTİFAKI AÇIKLAMASI
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin kurum ve kurallarıyla yerleşmesi için samimi mücadelesini önümüzdeki yıllarda da yapacaktır. Bütün teşkilatlarımız mahallerinde Cumhur İttifakının ruhuna, yeni hükumet sisteminin doğasına müzahir hareket etmekle mükelleftir. Siyasette ağız birliği önemli ve öncelikli bir hedeftir. Herhangi bir konuda parti politikası tezahür etmeden görüş bildirmek, kanaat paylaşmak sakıncalıdır, sakattır, parti disipliniyle terstir. Herkes teşekkül etmiş parti politikalarına bağlı kalacaktır. Bunun dışında herhangi söz ve açıklamalara tevessül edilmeyecektir. Partimize yönelik suçlamalar derhal ve gecikmeksizin cevaplandırılacaktır.
Ahmet Davutoğlu: Yeni 28 Şubat geliyor uyarıyorum

En çok okunanlar